Özpolat Temizlik LTD ŞTİ'ye Hoşgeldiniz.
0 532 732 96 94

İnşaat Sonrası Temizlik İçin Gerekli Malzemeler

İnşaat sonrası temizlik de gereken malzemeler, ekipmanlar ve makineler inşaat sonrası temizlik  yapılırken bir çok firmanın gözardı ettiği malzeme ve ekipman yeterliliği gerçekten çok önemlidir. İnşaat sonrası temizlik yapılacak bir mekan eğer malzemeleri ve ekipmanlar eksik ise gerçekten içinden çıkılması çok zor bir hal alabilir. Onun için muhakkak aşağıda bahsedeceğimiz temizlik malzemelerini ve ekipmanlarını yanınızda bulundurun.

Öncelikle inşaat sonrası temizliği gidilirken muhakkak ve muhakkak yer kazıma aparatları ve yer kazıma jiletleri cam kazım aparatları ve jiletlerini yanımızda bulundurmak zorundayız. Bunlar malzemelerin en önemlisidir.
Kullanacağınız yer kazıma ve cam kazıma aparatları bilindik kaliteli markalardan olmalıdır. Aynı zamanda cam kazıma yer kızıma jiletlerin kaliteli ürünlerden seçilmelidir.
Daha sonra  kurumuş pimapen bantları için Isıtma makinası de gereken malzemelerimiz içerisindedir. İnşaat sonrası temizliği yapacağımız mekana göre uygun ölçülerde merdivenler çok önemli malzemelerdendir. Uzatma kablosu unutulmamalıdır. Su hortumu unutulmamalıdır. Alet çantanız unutulmamalıdır. Alet çantamızın içinde pense, tornavida, her türlü musluk başlıkları,uzatmalı aydınlatıcılar muhakkak bulunmalıdır. Su kovalarımız küçük maşrapa alınız. Kimyasal grubunuzu iyi ayarlayınız iş öncesi yaptığınız keşifte hangi kimyasalları,malzeme ve ekipmanları kullanacağınızı iyi belirleyin. Kireç sökücü, yağ sökücü, genel temizlik, cam için uygun kimyasal genellikle bulaşık deterjanı, sıvınacak sabunu veya ahşap temizleyici, metal temizleyici, wc temizleyici, selülozik tiner kimyasallarını muhakkak yanınızda bulundurun. Bolca ovma teli kullanmanız gerekmektedir. Ovma telini kullanacak personellere eğitimlerini verdikten sonra kullandırınız.

Çünkü dekorasyon malzemelerinde çizikler meydana getirebilir. Çabut bezleri çok fazla şekilde yanınızda bulundurun. Bu bezler için kullanılmayan kıyafetleri havluları kesip bez haline getirebilirsiniz. Miktofiber bezleri yanınızda bulundurunuz. Kaliteli mikrofiber bezleri rutuş ve detay temizliğinde kullanınız.Temiz kuru mop ve nemli püsküllü paspasları muhakkak yanınızda bulundurun. Küçük mekanlar için kaliteli vilada setleri götürünüz. Kaliteli elektrik süpürgesi ise olmazsa olmazıdır inşaat sonrası temizliğin.
Bu Elektrik süpürgesine ait yoz torbası ve kullanılacak tüm başlıklar yanınızda olsun. Örnek cam önlerindeki ince aralardaki tozu ve inşaat kalıntısını çekmek için ince ve yatay uçlu Elektirk süpürge başlığınız yanınızda olmalıdır yoksa sizi çok uğraştırır. Buhar makinası götürmeniz iyi olabilir.İnatçı kirlerde bazen işe yarayabiliyor. Kurumuş cam bantları için selülozik tiner götürünüz. Selülozik tiner İle çıkmayan bantları ısıtma tabancası İle ısıtarak yavaş yavaşta olsa sökebilirsiniz. Umarım Özpolat temizlik şirketleri olarak vermiş olduğumuz bilgiler yararlı olmuştur.

Bir yorum bırakın